Backcountry óda z Norska:

ÅSNES & ALFA

Sněhová pokrývka všechno mění. Letní stezky najednou představují jen jednu z tisíce možností. Neprostupné křoví a borůvčí přestalo existovat. Vydat se lze téměř kamkoliv – do backcountry. Projděte zimní krajinou na norských lyžích Åsnes a v botách Alfa.
Åsnes

Lyže ÅSNES

skinlock
Šest bratrů z rodiny Åsnes se plavilo okolo norských fjordů, aby našli ty nejlepší stromy, z nichž pak ve staré stodole z roku 1696 zhotovili první lyže. Tehdy do jejich vesnice ještě ani neproudila elektřina. Dnes lyže navrhuje už třetí generace rodiny Åsnes a velká část ze 30000 ročních párů vzniká v České republice.
Backcountry lyže Åsnes mají odolnou konstrukci s ocelovými hranami a systémem Skinlock, jehož zásluhou připevníte do stoupací komory pásy, kdykoliv to sklon svahu bude vyžadovat.
Alpine Touring

rabb 68

Chůze představuje pro tyto lyže pouze polovinu cesty. Tou druhou musí být sjezd, klasický nebo v telemarku. Díky lehkému topolovému jádru letí vzhůru a karbon dodává torzní tuhost potřebnou pro přenos sil ve sjezdu.
Na lyže upevníte nejen krátké Skinlock pásy – mají také upevňovací body pro stoupací pásy na celou délku skluznice.
zjistit více
Nejlépe fungují společně
boty
Free A/P/S GTX
vázání
Rottefella Xplore™
backcountry
Backcountry

Amundsen BC

Pod těžkým batohem nebo se saněmi za patkami vám budou lyže, připomínající prvního dobyvatele obou zemských pólů, znamenitě sloužit. Mají tuhou konstrukci a prostornou voskovací komoru pro spolehlivý odraz.
Backcountry

Cecilie BC

Možná vás polárnice Cecilie Skog, jejíž jméno nesou tyto dámské lyže, motivuje k nějakému velkému výkonu. Ale klidně s nimi můžete jen tak bloumat po kopcích. Jsou stabilní, plavou v hlubokém sněhu a dobře zatáčí.
Backcountry

Nansen BC

Stejně jako Fritjof Nansen musel ukázat svou všestrannost při prvním přechodu Grónska, předvedou ji také turistické lyže určené do rozmanitých podmínek. Díky velkorysému krojení dobře zatáčí a plavou v hlubokém sněhu.
Backcountry

Ingstad BC

Můžete šlapat po nekonečných pláních, ale také se pustit do náročného sjezdu. Helge Ingstad byl lovec a vy budete lovit zážitky. Velmi lehké lyže z pavlovnie a topolu se díky rockeru a zúžené špičce neskutečně snadno ovládají.
x-⁠⁠⁠skin
Backcountry

X-Skin Mix

70 % nylonu a 30 % mohéru představuje rovnováhu mezi trvanlivostí a skluzem. Tyto pásy vyzrají na většinu podmínek.
Protektor na čelní straně zabraňuje hromadění sněhu pod pásy.
Šířka: 45 mm
zjistit více
Backcountry

X-Skin Mohair

Perfektní skluz na prvním místě. 100% mohér od švýcarské firmy Colltex vás rozhodně nebude brzdit.
Protektor na čelní straně zabraňuje hromadění sněhu pod pásy.
Šířka: 30, 45, 58 mm
zjistit více
Alfa

Boty ALFA

Od roku 1931 měly norské boty Alfa spoustu příležitostí, aby na nohou dobrodruhů vystoupaly na nejvyšší vrcholy sedmi kontinentů, překročily Grónsko i oba světové póly. A přesně to dokázaly – nesčetněkrát. Tyto zkušenosti je předurčují, aby se staly základem pohodlí a jistoty také při vašich backcountry výpravách – malých i velkých.
Boty Alfa vypadají robustně a kombinace kůže a syntetických materiálů jim skutečně propůjčuje nebývalou odolnost. Přesto zůstávají lehké – skoro jako klasické XC běžecké boty.
Nejlépe fungují společně
lyže
Åsnes Raab 68
vázání
Rottefella Xplore™
Rottefella Xplore™

Free A/P/S GTX

Horský terén vás prověří, nikoli však zaskočí. Inovativní boty s BOA šněrováním, integrovanou podporou kotníků a systémem vázání Xplore™ pro perfektní kontrolu lyží s vámi překonají i náročné sjezdy. Mají také membránu GORE-TEX a lavinový systém Recco.
detailní průzkum
Xplore™
Rottefella Xplore™

Vista Advance GTX

Třeba neoplýváte rychlostí, ale zato disponujete vytrvalostí. Tyto robustní a hřejivé boty se zateplenou membránou GORE-TEX udrží vaše nohy v teple, dokud výprava neskončí. Díky systému vázání Xplore™ se nemusíte obávat ani náročnějších sjezdů.
detailní průzkum
Rottefella Xplore™

Skaget Perform GTX

Do kopce, z kopce a hlavně daleko od vyfrézované stopy. Teplé a odolné boty s membránou GORE-TEX mají vysoký komín pro lepší izolaci i stabilitu. Výjimečnou jistotu ve sjezdu vám zajistí systém vázání Xplore™.
detailní průzkum
Backcountry
Backcountry

Guard Advance GTX

Můžete se toulat od úsvitu do soumraku. Odolné boty jsou po celém obvodu vybavené obsázkou předcházející opotřebení a pod koženým svrškem skrývají zateplenou podšívku a membránu GORE-TEX.
detailní průzkum
Backcountry

Kikut Perform GTX

Směr, kterým se vydáte, záleží pouze na vás. Pohodlné boty z nubukové kůže se směle postaví nízkým teplotám. Vyzbrojené jsou zateplenou podšívkou, membránou GORE-TEX a odolným krytím špičky.
detailní průzkum
Rottefella

Vázání EXPLORE

Konečně si užijete také jízdu z kopce! Nový systém vázání Rottefella Xplore™ zajišťuje boční tuhost, jakou dosud žádné jiné běžecké vázání zabezpečit nedokázalo. Díky tomu dostanete ve sjezdu své lyže pod kontrolu a vykroužíte krásné telemarkové oblouky.
Vázání Rottefella Xplore™ váží v páru jen 530 gramů, snadno se do něj nastupuje a i přes vysokou stabilitu neomezuje přirozený pohyb nohou při chůzi.
prohlédnout zblízka
rottefella_explore
Xplore™
Nejlépe fungují společně
lyže
Åsnes Raab 68
boty
Free A/P/S GTX

Nesledujte stopu.
HLEDEJTE SVOBODU

Sestavte si svůj backcountry set v e-shopu nebo se zastavte v našem krámku v centru Jičína. Dobře poradíme.
kde nás najdete